Coşkunöz Holding, Rus ortağıyla önemli bir iş birliği anlaşmasına daha imza attı

71 yıllık geçmişimizle Türk sanayisinin köklü şirketlerinden biri olarak, Rusya'nın en büyük çelik üreticilerinden PJSC MMK ile Niyet Anlaşması imzaladık. İmzalanan anlaşma ile hem Rusya'da hem de Türkiye'de iki şirketin potansiyel iş birlikleri için çalışmalar başlatması ve Rusya'da sıcak şekillendirme ve MMK'nın geliştireceği yeni nesil çelikler için ortak mühendislik ve prototipleme çalışmalarının hayata geçirilmesi hedeflenmektedir. Anlaşma ile şirketimiz, Rusya'daki mevcut ortaklığını daha da güçlendirerek kapsamını genişletmektedir.

Coşkunöz Metal Form’da düzenlenen bir törenle imzalanan niyet anlaşması ile iki şirket arasındaki iş birliği, Rusya pazarında her iki tarafı da güçlendirecek.

Coşkunöz Holding CEO'muz Erdem Acay, niyet anlaşması sonrasında: "Rusya Federasyonu, Coşkunöz'ün global pazarlardaki varlığını güçlendirme hedefi açısından stratejik öneme sahip bir bölge. Pazarın en güçlü oyuncusu olan PJSC MMK ortaklığımız ve aramızdaki sinerji, Rusya otomotiv pazarındaki konumumuzu daha da güçlendirecek. Bunun yanı sıra MMK'nın Türkiye'de ciddi yatırımları ve potansiyeli var. Beraber burada neler yapabileceğimiz konusunda da çalışacağız. Bu çalışmalar Coşkunöz'ün 2025 yılı hedeflerine ulaşmasında önemli bir rol oynayacak." şeklinde açıklamada bulundu.

PJSC MMK Genel Müdürü Pavel Shilyaev ise şunları söyledi: "Şekillendirme ekipmanı ve prototip parça üretiminde uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan Coşkunöz ile otomotiv sektöründeki stratejik ortaklığı MMK için çok değerli. MMK, Rus otomobil üreticileri tarafından kullanılan metal ürünlerinin yüzde 50'sinden fazlasını tedarik ediyor. Coşkunöz ile iş birliğimiz çerçevesinde ilerleyen süreçte, otomotiv ve diğer sektörler için yeni ürün yelpazemizi geliştirmeyi planlıyoruz."