‘Eğitime ve Üretime Adanmış Bir Ömür’ Sergisi

Coşkunöz Eğitim Vakfı’nın 30. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle hazırlanan ‘Eğitime ve Üretime Adanmış Bir Ömür’ sergisi, yaşamı boyunca kendini yeni nesli eğitmeye adayan ve 2000 yılında hayatını kaybeden Coşkunöz Holding’in kurucusu M. Kemal Coşkunöz’ün ilham veren hayat hikayesini anlatıyor.

40 yıl boyunca sanayi, eğitim ve inovasyon alanında yaptığı her girişimi topluma örnek olan, ülkeye katkı sağlayacağını düşündüğü her fikrin peşinden giden, doğru kararlarıyla yeni nesle ışık tutan Coşkunöz’ün kariyerinin ve başarılarına ortak olan değerli isimlerin birlikte harmanlanarak hikayeleştirildiği sergi, 2018’de Coşkunöz Eğitim Vakfı’nın 30.kuruluş yıl dönümünde ziyaretçilerle buluşmuştu.

M.Kemal Coşkunöz’ün “Bir işi yapıyorsam en iyi olmalıyım” sözü ışığında hazırlanan sergi, sanatçı Sabriye Tanış Düvenci’nin paletinden çıkan ve Coşkunöz’ün Türkiye’ye katkıları, sektörüne kazandırdığı yenilikler, eğitime desteği ve hayatının daha bir çok mihenk taşının orjinal fotoğraflardan esinlenerek resmedildiği yağlı boya tablolardan oluşuyor.

‘Eğitime ve Üretime Adanmış Bir Ömür’ sergisinin orjinal yağlı boya tablolarını Coşkunöz Eğitim Vakfı’nda 08:00 - 17:00 saatleri arasında ziyaret ederek görebilirsiniz.

Dijital galeriyi ziyaret etmek için tıklayınız.