Doğa ile bilim ‘Bu İşte Bilim Var’ projesinde buluşlara dönüştü

Coşkunöz Holding için gelenekselleşen ve 2016 yılından beri çocukların bilime olan ilgisinin artması ve günlük hayatlarında çeşitli davranış ve becerilerle bilimi ele alabilmesi için gerçekleştirilen “Bu İşte Bilim Var” etkinliğinin bu yıl üçüncüsü gerçekleşti. Bursa’da açık havada gerçekleştirilen ve doğa ile bilimi buluşturan Bilimin Sırrı, Doğada Saklı temalı etkinliğe Coşkunöz Holding çalışanları aileleri ile birlikte katılım sağladı.

Genç nesillerin eğitimi ve çok yönlü gelişimi için aktif olarak çalışan Coşkunöz Holding, projenin 3. yılında özellikle yeni neslin bilim ışığında gelişimine yönelik yaptığı eğlenceli ve eğitici etkinlikte, bilim teması kapsamında gerçekleştirilen atölyeler, bilgi yarışmaları, oryantiring gibi zeka geliştirici etkinliklerle çocukların öğrenirken eğlenmelerini olanak sundu.

 

Atölyeler ve yarışmalarla farkındalık bilincini yükseltiyorlar

Coşkunöz Holding çalışanları ve ailelerinden oluşan katılımcılar Bilim Atölyesi, Model Uçak Atölyesi, Yelkenli Tekne Atölyesi gibi etkinliklerde yaratıcılıklarını geliştirdiler. Hem zihinsel hem de bedensel becerileri geliştiren oryantiring etkinliğine katıldılar, aileleri ile birlikte Da Vinci Köprüsü inşa ettiler ve kahoot platformu kullanılarak yapılan bilgi yarışmaları ile rekabet ortamında doğa ile bilimi buluşturan sorulara en hızlı ve doğru cevabı vermek için birbirleri ile yarıştılar. 

 “Bilimi sevdiren etkinliklerle,  gelecek nesilleri buluşlara teşvik ediyoruz”

Coşkunöz Holding çalışanları ve ailelerini etkinlikte ağırlayan Kurumsal İletişim Kısım Müdürü Janset Beklen; “ Bu proje ile hem çalışanlarımızın motivasyonunu artırdığımız hem de aileleri ile keyifli vakit geçirmelerine destek oldabildiğimiz için çok mutluyuz. Biz de onlarla beraber keyifli bir gün geçirdik. Asıl amacımız, çocuklara bilimi sevdirmek ve topluma faydalı olmaları için bilime teşvik etmek. Geçtiğimiz yıl Dünya’yı Kurtarıyoruz diyerek çocuklarımız ile birlikte karbon ayak izinin azaltılması için icatlar yaptık. Bu sene de çocuklarımızın doğadan ilham alarak en zor görünen şeyleri bile kolayca yapabileceklerini anlamalarına ve dışa dönük yetişmelerine ön ayak olduk. Önümüzdeki yıllarda da projemizi geliştirerek devam edeceğiz.” diye konuştu.