Coşkunöz Alabuga

  • Kuruluş: 2014 (Rusya)
  • Kapalı Alan: 15.000 m²

www.coskunoz.ru
Coşkunöz Alabuga LLC, Coşkunöz Holding’in Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde otomotiv sektörüne yönelik presli sac parça üretmek üzere kurduğu yurt dışındaki ilk şirketidir. 2014 yılının ikinci yarısında üretime başlayan Coşkunöz Alabuga, 2013 yılında Rus Otomotiv Forumu’nda 'En İyi Yatırım Projesi' ödülü aldı. Detay

Coşkunöz Alabuga LLC, Coşkunöz Holding’in Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde otomotiv sektörüne yönelik presli sac parça üretmek üzere kurduğu yurt dışındaki ilk şirketidir. 2014 yılının ikinci yarısında üretime başlayan Coşkunöz Alabuga, 2013 yılında Rus Otomotiv Forumu’nda 'En İyi Yatırım Projesi' ödülü aldı.

Dünyanın en büyük serbest bölgelerinden biri olan Alabuga Özel Ekonomik Bölgesi'ndeki binek araçlar için preslenmiş sac üretimi gerçekleştiren Coşkunöz Alabuga’nın ana müşterileri arasında Ford Sollers, KAMAZ ve Mercedes-Benz gibi otomotiv üreticileri bulunuyor.

15 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 78 bin metrekarelik alandaki tesiste yıllık 50 bin ton sac işleyebilecek kapasiteye sahip olan firma; Ford Explorer, Kuga, Transit, Fiesta ve EcoSport araçları ve Mercedes Sprinter aracı için kaporta parçaları üretiyor. Coşkunöz Alabuga; bunun dışında Ford Romanya fabrikasına Ford Ecosport aracı için presli sac parçalar ihraç ediyor.