Afet Bölgesi Yardım Çalışmaları


Kıymetli Paydaşlarımız,
 

Ülkemizde yaşanan büyük depremin 11 ilimizde yarattığı yıkımın derin acısını hepimiz yüreklerimizde hissediyoruz. Yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
 

Depremin ilk gününde hızla harekete geçerek değerli çalışanlarımızın katkıları ve AFAD koordinasyonu ile afetten etkilenen vatandaşlarımız için acil temel ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı ilk yardım tırımızı Gaziantep’e ulaştırdık. Bölgeye ulaşan ilk özel yardımlardan biri Coşkunöz Holding’in tırı oldu. 2. günde tıbbi malzeme ve battaniye, daha sonra seyyar tuvaletler ve çalışanlarımızın yakınlarının da etkilendiği Hatay’a gıda ve hijyenik malzeme yardım tırımızı gönderdik. Bunların yanı sıra 5 adet tırımızı yardımlarını deprem bölgesine ulaştırabilmesi için Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ne tahsis ettik. Bölgedeki münferit ve genel ihtiyaçlara göre yardımlarımız halen devam ediyor.
 

AR-GE merkezimizin takibinde üretimi devam eden her biri 3000 kişi yemek kapasiteli 4 adet seyyar mutfağımızı da AFAD koordinasyonu ile bölgeye yakın zamanda sevk edeceğiz.
 

Temininde sıkıntı yaşanmaya başlayan çadır ve ısınma ekipmanları için gerekli araştırma ve tedarikleri tamamlayan Rusya’daki şirketimiz Coşkunöz Alabuga, bu ekipmanların gelecek hafta Türkiye’ye ulaştırılması için gerekli organizasyonu gerçekleştiriyor.
 

Afetin ilk gününden bu yana acil ihtiyaçların karşılanması için 7/24 destek veren Coşkunöz Eğitim Vakfı da bölgedeki eğitim ihtiyaçlarına yönelik orta vadeli projeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Resmî kurumlarla koordineli olarak üzerinde çalıştığımız ihtiyaca yönelik bu projelerimizi de yakın zamanda duyurmayı hedefliyoruz.
 

Vakfımızla beraber yardımlar ve projeler için ayırdığımız 200 milyon TL tutarındaki fon ve çalışma arkadaşlarımızın maddi ve manevi destekleri ile, orta ve uzun vadede bölgenin kalkınma sürecinde gerekli ihtiyaçlara destek vermeye devam edeceğiz. Bu zor günleri el ele en kısa sürede atlatmayı, hep birlikte yaralarımızı olabildiğince hızlı sarmayı diliyoruz.
 

Coşkunöz Holding olarak yaptığımız çalışmaları, daha önce de olduğu gibi yöneticilerimizin hassasiyeti ve kurumsal yaklaşımımız doğrultusunda tamamen içinde bulunduğumuz topluma karşı sorumluluk bilinci ile gerçekleştirdik. Sizlerin de bildiği gibi Coşkunöz’ün şirket kültüründe yardım ve bu gibi çalışmaları duyurmadan, sessiz biçimde yürütmek olsa da şeffaflık anlayışımız doğrultusunda bir bilgilendirme gereği duyduk. 
 

Bu süreçte canla başla çalışan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, kendileriyle gurur duyduğumu belirtmek istiyorum.
 

Ülkemize geçmiş olsun.
 

A.Erdem Acay
CEO
 

PROJELER